Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Přenosné audio s CD

Jak vybrat radiomagnetofon?

Přenosný CD přehrávač je zařízení pro přehrávání hudby, často označované prostě rádio. Jedná se o kompromis mezi Hi-Fi systémem a discmanem či walkmanem, dokáže přijímat rozhlasový signál a přehrávat kompaktní disky či magnetofonové pásky.

Při výběru si tedy musíme říci, jaké funkce od radiomagnetofonu požadujeme. Chceme, aby byl vybaven CD přehrávačem, přehrávačem kazet nebo obojím? Budeme ho využívat pouze doma nebo bychom si ho rádi brali na dovolenou nebo s ním na rameni dokonce pochodovali ulicí? Od toho se odvíjí řada parametrů od výkonu až po přítomnost dálkového ovládání.

 

Rychlé odkazy:
Levné přehrávače do 600,- Kč
Přehrávače s CD mechanikou a kazetovým přehrávačem
Oblíbené přehrávače

Odkazy na radiomagnetofony osvědčených značek: Philips, Panasonic, Sony, JVC

 

Kazetový přehrávač - ano či ne?

Přestože jsou kazety již delší domu na ústupu, tak se stále velká část radiomagnetofonů vyrábí s kazetovým mpřehrávačem. Cena zařízení není tímto prvkem příliš ovlivněna, proto, jestli chcete výrobek zakoupit kvůli CD mechanice, nemusíte na tento parametr příliš koukat. Pokud chcete oprášit jednou za čas staré kazety, doporučujeme zařízení s kazetou.

 

K čemu je MP3 podpora?

MP3 je kodek, který umožňuje vměstnat více hudby na jeden disk. Díky tomu se nám na jedno CD vejde mnohonásobně (až 10x) více hudby. Pro přehrání disku s hudebními MP3 soubory musí být radiomagnetofon vybaven podporou MP3.

 

Co je to podpora CD-R/RW?

CD-R/RW jsou vypalované kompaktní disky. Tento parametr nám tedy udává, zda-li je radiomagnetofon schopen přehrávat vypalované disky. V současné době nalezneme tuto podporu u každého výrobku.

 

K čemu slouží RDS?

Systém RDS je součástí radiového vysílání a stará se o vysílání doplňkových informací společně se signálem. Radiomagnetofon vybaven touto funkcí Vám bude schopen zobrazit na displeji název stanice, kterou posloucháte, a často (pokud to stanice podporuje) například jméno skladby, která právě hraje apod.

 

K čemu je funkce Sleep Timer?

Jedná se o funkci, která automaticky vypne přehrávání, jakmile uplyne nastavená doba. Fukce Sleep Timer je výhodná, pokud rádi posloucháte hudbu před spaním a usínáte u ní. Nemusíte se tak bát, že rádio bude hrát celou noc.

 

K čemu jsou mi předvolby?

Tento parametr udává počet předvoleb tuneru rádia, čili kolik přednastavených stanic je schopen si zapamatovat. Stanice pak můžeme přepínat podobně jako televizní stanice u televize. Podle toho, kolik máte oblíbených radiových stanic, takový vám bude stačit počet předvoleb. Běžně radiomagnetofon nabízí 12-20 předvoleb, což pro běžné posluchače postačí. Pro hudební "fajnšmekry" pak jsou také dostupné radiomagnetofony s 40 předvolbami.

 

Vybrat Radiomagnetofon podle parametrů

Porovnat přenosné audio s cd